Універсальний львівський довідник

Будинки житлові

 • м. Львів, пл. Ринок, 26
  XVІ-XІ ст.; перебудова 1743-1744 pp.
  будівничий Я. Лельовський
  Будинок № 26 (також мав назву будинок Яна Шульцівского) перебудовувався в 1743-1744 роках Яковом Лелевскім. Під час проведення реставраційних робіт в 30-х роках XX ст. в будинку був виявлений готичний білокам’яний портал.
 • м. Львів, вул. Вірменська, 25
  XVII-XVIII ст.
  будівничий П. Шендерович
  Цегляний, витягнутий углиб ділянки, чотириповерховий, з оточеним балконами-галереями, внутрішнім двориком і наскрізними сіньми-проїздом у фасадному будинку. Неодноразові перебудови та реконструкції кінця XIX — початку XX ст. сильно змінили первісний вигляд будинку. Збереглися готичні склепіння сіней і обрамлення вікон першого поверху.
 • м. Львів, вул. Галицька, 10
  XVIII-XIX ст.
  Відомий як «Дім під лебедем». У 70-х роках XIX ст. в будинку був добудований четвертий поверх, в 1903 році — перебудований перший. Будинок цегляний, витягнутий в плані, чотириповерховий. Гладкий оштукатурений фасад декорований плоскими лопатками, поверхове членування підкреслено пасками, карниз вінчає будівлю.
 • м. Львів, вул. Староєврейська, 5
  XVІІ-XІ ст.
 • м. Львів, вул. Друкарська, 2
  XVII ст.-1775 p.
  архіт. П. Полейовський
  У 1875 році архітектором В. Гаара була зроблена надбудова четвертого поверху. У 1985 році архітекторами А. і Г. Новаківський була проведена реставрація дворового флігеля.
 • м. Львів, вул. Вірменська, 13
  1788 p.
  архіт. П. -Д. Гібо, М. Полейовський
  Побудований за проектом архітектора Д. Гибо. Цегляний, оштукатурений, в плані — неправильний прямокутник з внутрішнім двориком і більш вузьким заднім флігелем, чотириповерховий, трьохприватний. Головний фасад декорований скульптурними деталями. Центр підкреслять балконом з ажурною металевою решіткою на фігурних консолях іДетальніше
 • м. Львів, вул. Вірменська, 14
  XVII-XIX ст.
  З 1750 року належав скульпторові А. Осінському, з 1840 року був власністю історика Д. Зубрицького.
 • м. Львів, вул. Вірменська, 15
  XVII ст.
  Верхній поверх будівлі добудований у XVIII ст. Будинок цегляний, оштукатурений, витягнутий у глиб ділянки, в плані — неправильний прямокутник, трьохприватний, з вузьким внутрішнім двориком, триповерховий. Перший поверх вузького головного фасаду облицьований каменем, вздовж фасадів внутрішнього дворика тягнуться відкриті балкони-галереї.Детальніше
 • м. Львів, вул. Вірменська, 16
  XVIII ст.
  Перебудований з трьох кам’яниць: Пісарчіка, Стеткевича і Богуша-маляра. Кам’яниця № 16 належала відомій вірменській родині художників Богуш, прабатьком якої був маляр Павло Богуш. У 1866 і 1893 роках частково реконструйований. Цегляний, оштукатурений, сильно витягнутий за планом, із внутрішнім двором і заднім флігелем, чотириповерховий,Детальніше
 • м. Львів, вул. Вірменська, 17
  XVI-XVIII ст.
  В основному зберіг свій первісний вигляд, піддався лише дрібним ремонтам і реконструкціям у другій половині XIX ст. Цегляний, оштукатурений, сильно витягнутий углиб ділянки, двоповерховий, з характерним трьохвіконні асиметричним фасадом, трьохприватний з внутрішнім двориком. Фасад декорований порталом і балконом з ажурною металевою решіткою.
Кількість: 143