Універсальний львівський довідник

Будинки житлові

 • м. Львів, вул. Вірменська, 18
  XVIII ст.
  Неодноразово реконструювався в другій половині XІX ст. Цегляний, П-подібний в плані, триповерховий, уздовж фасаду тягнуться балкони-галереї, в сінях збереглися зводи XVІІІ ст.
 • м. Львів, вул. Вірменська, 2
  XVII- поч. XIX ст.
  скульп. Г. Вітвер
  З 1844 року по 1848 рік у цьому будинку розташовувалася Технічна академія.
 • м. Львів, вул. Вірменська, 20
  XVI ст.
  архіт. Петро з Лугано; архіт. І. Левинський (реконструкція)
  Побудований зодчим Петром з Лугано. З часом будівля втратила свій первісний вигляд, будинок піддавався переробкам, зокрема, в 1898 році перебудований за проектом архітектора І. Левинського. Цегляний, оштукатурений, чотириповерховий, з характерним вузьким трьохвіконні фасадом. Його головною прикрасою є обрамлений іонічними колонамиДетальніше
 • м. Львів, вул. Вірменська, 22
  XVII ст.
  У 80-90-х роках XІХ ст. був реконструйований за проектом архітекторів Томші і Г. Тейхера. Цегляний, в плані — неправильний чотирикутник, зберіг характерну для львівських міщанських будинків асиметрію внутрішнього планування, п’ятиповерховий. Кут першого поверху укріплений контрфорсом, рустованих. Гладку оштукатурену площину фасадів відтіняє обрамлення вікон.
 • м. Львів, вул. Вірменська, 23
  XVII ст.
  скульп. Г. Красуцький
  Перебудований в XIX в. Цегляний, оштукатурений, витягнутий в плані, чотириповерховий. Привертає увагу оформлення фасадів у стилі пізнього класицизму: другий і третій поверхи об’єднані іонічними пілястрами, між ними на рівні другого поверху розміщено зображення Хроноса, відлічує час, а по боках — чотири барельєфи з побутовими сценамиДетальніше
 • м. Львів, вул. Вірменська, 27
  1807 p.
  архіт. Ф. Пахман
 • м. Львів, вул. Вірменська, 33
  XVII ст.
  Дата на фасаді «1887» свідчить про час реконструкції. Цегляний, прямокутний у плані, триповерховий, перший поверх рустований, завершено карнизом, вікна увінчані сандриками.
 • м. Львів, вул. Вірменська, 35
  початок XVIII ст.
  Перебудований у першій половині XVIII ст. Належав домініканцям. Цегляний, в плані — неправильний прямокутник, триповерховий. Фасад виконаний в стилі ренесансу. У вестибюлі і бічних приміщеннях збереглися зводи з кам’яними підп’ятника, прикрашені різьбленням. В інтер’єрі парадної кімнати (світлиці) збереглося обрамлення віконних ніш напівколонками.
 • м. Львів, вул. Вірменська, 8
  початок XIX ст.
  скульп. Й. Шімзер
 • м. Львів, вул. Валова, 11
  1910 p.
  архіт. А. Шлеєн
Кількість: 143