Універсальний львівський довідник

Будинки житлові

 • м. Львів, вул. Сербська, 3
  1714 p.
  будівничі В. Зичливий, Я. Вигодний, Б. Прихильний
 • м. Львів, вул. Сербська, 5
  XVII ст.
  Перебудований в XIX в. Цегляний, витягнутий в плані, чотириповерховий, з вузьким трьохвіконні фасадом. Характерний зразок житлової забудови старого Львова.
 • м. Львів, вул. Сербська, 7
  XVII ст.
  Перебудований в XIX в. Цегляний, витягнутий в плані, чотириповерховий, з вузьким, трьохвіконні фасадом, асиметричність внутрішньої структури підкреслена плоскими лопатками на фасаді.
 • м. Львів, вул. Сербська, 8
  XVIII ст.
  Розташований на розі вулиць Сербської і Фрунзе. Цегляний, прямокутний у плані, оштукатурений, триповерховий, другий і третій поверхи декоровані плоскими лопатками, завершений раскрепованним карнизом з модільонамі.
 • м. Львів, вул. Сербська, 9
  XVI ст.
  Перебудований в XIX в. Цегляний, витягнутий углиб ділянки, чотириповерховий, з вузьким трьохвіконні фасадом. Облицьований каменем фасад посилений контрфорсами, на першому поверсі зберігся оригінальний портал з лучковим закінченням.
 • м. Львів, вул. Ставропігійська, 3
  XVII ст.
  Кам’яний, витягнутий в плані, з характерним вузьким, трьохвіконні фасадом, триповерховий (верхній поверх надбудовано в XVIII ст.). Фасад прикрашає балкон на фігурних консолях. Будівля увінчана аттиком, вікна обрамлені тягненим наличниками.
 • м. Львів, вул. Ставропігійська, 5
  XV ст.
  Перебудований в XIX в. Цегляний, витягнутий в плані, триповерховий, з дворовим флігелем, зберіг характерну для міщанської кам’яниці трехчастную асиметричну внутрішнє планування. Фасад вирішено в традиціях Ренесансу, у вигляді зондажу розкриті уцілілі фрагменти кладки первинної будівлі.
 • м. Львів, вул. Ставропігійська, 7
  1595 p., перебудова XVIII-XIX ст.
  Перебудований в кінці XVIII і XIX вв. Цегляний, витягнутий в плані в глибину ділянки, триповерховий, з характерним трьохвіконні асиметричним фасадом. Фасад оштукатурений, перший поверх рустований, другий прикрашено ліпними вставками.
 • м. Львів, вул. Ставропігійська, 9
  початок XVII ст.; реконструкція 1906 p.
  архіт. Г. Зельцер
  Перебудований в 1906 році архітектором Г. Зальцер. Цегляний, витягнутий в плані, триповерховий, з асиметричною внутрішнім плануванням. Гладко оштукатурений трьохвіконний фасад прикрашений балконом з ажурною металевою решіткою, завершено аттиком і розвинутим карнизом з модільонамі.
 • м. Львів, вул. Староєврейська, 10
  XVII ст.
  архіт. А. Камнський
  Перебудований в 1892 році за проектом архітектора А. Камнского. Цегляний, витягнутий в плані, триповерховий з характерним трьохвіконні асиметричним фасадом, відповідним внутрішньому плануванню. Декоративним елементом є вставки під вікнами другого поверху.
Кількість: 143