Універсальний львівський довідник

Будинки житлові

 • м. Львів, вул. Федорова, 20
  1775 p.
  архіт. Я. Петровський, М. Левандовський
 • м. Львів, вул. Федорова, 27
  початок XX ст.
  архіт. Л Рейс, А Шлеєн
 • м. Львів, вул. Федорова, 8
  XVII-XX ст.
  Будинок № 8, хоч і значно перебудований, але зберіг окремі елементи старої архітектури у вигляді білокам’яних різьблених обрамлень вікон і порталів. У XVII в. він належав діяльній члену Ставропігійського братства Миколі Красовському, який жив тут до 1697 року. Під час реставрації 1910 року в будинку відкрита фресковий живопис, ймовірно кисті Олександра Ляніцкого (кінець XVII ст.)
 • м. Львів, вул. Хмельницького, 56
  1895 р.
  архіт. Я. та К. Шульц
 • м. Львів, вул. Шевська, 10
  1787 р.
  архіт. Я. Петровський; реконструкція поч. XIX ст. , скульп. Г. Вітвер
  Перебудований в XIX в. архітекторами М. Віняжем і С. Реймер. Особливий інтерес представляють орнаментальні рельєфи на фасаді, виконані в першій половині XIX століття скульпторами Г. Вітвером і А. Шімзером. Цегляний, прямокутний у плані, чотириповерховий з мансардою, Двочастинні, рустований.
 • м. Львів, вул. Шевська, 12
  XVII ст.
  скульп. А. Шімзер
  Є зразком ампірних архітектури. Перебудований архітекторами М. Віняжем і Р. Рей. Сад прикрашають рельєфи, виконані в половині XIX століття скульпторами Г. Вітвером і А. Шімзером. Цегляний, триповерховий, з вузьким гладко обштукатурених фасадом, над другим поверхом ліпний фриз, а над третім розміщені вставки з рослинними мотивами.
 • м. Львів, вул. Шевська, 14
  XVII ст; перебудова 1878 р.
  архіт. М. Аугер
  Перебудовувався в кінці XIX — початку XX ст. за проектом архітекторів М. Фехтер, Я. Кроха, С. Реймера. Цегляний, витягнутий в плані, з внутрішнім двориком і сполученим з основною будівлею флігелем. Триповерховий гладкий оштукатурений фасад завершений аттиком і розвинутим карнизом з модільонамі. Карниз пожвавлюють горизонтальні пояски і віконні обрамлення.
 • м. Львів, вул. Шевська, 16
  XVII-XX ст.
  архіт. М. Фехтера, Я. Кроха, С. Реймера
  Перебудовувався в 1918 році за проектом архітекторів Г. Фехтер, Я. Кроха, С. Реймера. Цегляний, витягнутий за планом, триповерховий, з характерним трьохвіконні асиметричним фасадом, завершений аттиком і розкріплюють карнизом. Міжповерхові членування підкреслені пасками, вікна увінчані сандриками, трикутними в другому поверсі іДетальніше
 • м. Львів, вул. Шевська, 4
  XVII-XVIII ст. , перебудова 1893 р.
  архіт. М Фехтер
  Перебудований в 1899 році за проектом архітектора М. Фехтер. Цегляний, оштукатурений, витягнутий в плані, чотириповерховий. Трьохвіконний фасад розчленований пілястрами, завершений карнизом з модільонамі. Вікна другого поверху увінчані трикутними сандриками, третього і четвертого — ліпленням.
 • м. Львів, вул. Шевська, 6
  XVIII-XIX ст.; реконструкція фасаду 1890 р.
  архіт. В. Підгородецький
  Цегляний, витягнутий в плані, з внутрішнім двором і тильним флігелем, сполученим галереями з основною будівлею. Чотириповерховий, зберіг первісну асиметричну внутрішнє планування. Фасад декорований керамічними масками і вставками з рослинним орнаментом, завершений раскрепованним карнизом з модільонамі, розчленований поверховими профільованими пасками.
Кількість: 143