Універсальний львівський довідник

Будинки житлові

 • м. Львів, вул. Шевська, 8
  1778 р.
  архіт. А. Косинський, Я. Кроха
  Перебудований в 1879, 1881 роках за проектами архітекторів М. Фехтер, Я. Кроха, С. Реймера. Цегляний, витягнутий в плані з асиметричною внутрішнім плануванням. Триповерховий фасад вирішений у стилі класицизму, рустований, завершено аттиком і розвинутим карнизом з модільонамі. Вікна обрамлені наличниками з пілястрів і сандриків.
 • м. Львів, пл. Катедральна, 2
  XVIII ст.
  Перебудований в XIX в. Цегляний, прямокутний у плані, чотириповерховий. Основним декоративним елементом фасаду служить обрамлення вікон і балкон вздовж другого поверху з ажурною металевою решіткою.
 • м. Львів, пл. Катедральна, 6
  XVIII-XIX ст.
  Перебудований в XІХ ст. Цегляний, витягнутий в плані, триповерховий з вузьким трьохвіконні фасадом, гладку поверхню якого оживляє ліпний фриз і вставки над першим поверхом.
 • м. Львів, пл. Катедральна, 7
  XVIII ст.; реконструкція 1889 p.,
  архіт. М. Фехтер
 • м. Львів, пл. Міцкевича, 8
  1913-1922 рр.
  архіт. Я. Цибульський, Ф. Каслер
 • м. Львів, пл. Ринок, 10
  XVII ст.-1763 p.
  архіт. Ян де Вітте, Б. Меретин, С. Фесінгер, скульп. С. Кодецький
  Замикає східну сторону площі. Побудований на місці декількох міщанських кам’яниць. В кінці XVII століття були об’єднані дві кам’яниці з боку площі, три по вул. Руської та дві по вул. І. Федорова, склавши єдине архітектурне ціле. У 1760-х роках будинок був фундаментально перебудований за проектом архітектора Я. де Вітте архітекторамиДетальніше
 • м. Львів, пл. Ринок, 11
  1900 p.
  архіт. М. Фехтер
  Розташований на розі вулиці Сербської, перший на південній стороні площі. Цегляний, оштукатурений, прямокутний у плані, чотириповерховий. Фасади вирішені в стилі класицизму, прикрашені ліпними гірляндами, що обрамляють вікна пілястрами. Балкон з ажурною металевою решіткою підтримують декоративні кронштейни, будівля вінчає розвинутий карниз з модільонамі.
 • м. Львів, пл. Ринок, 12
  XVI- XIX ст., реконструкція 1909 p.
  архіт. Г. Орлеан
  Цегляний, оштукатурений, витягнутий у глиб ділянки, чотириповерховий. Зберіг первісну структуру з характерною асиметричною плануванням. Частина приміщень першого поверху перекрита старовинними склепіннями. Ренесансний характер архітектури проступає крізь перебудови XIX століття. Особливий інтерес представляють прикрашають третій поверх гротескові маскарони.
 • м. Львів, пл. Ринок, 13
  XVII- XIX ст., реконструкція 1911 р.
  Цегляний, оштукатурений, витягнутий в плані, чотириповерховий, з асиметрично розташованими сіньми. Приміщення колишньої «світлиці» на першому поверсі перекрито зведеннями. Зберіг ренесансний характер архітектури: віконні наличники різної форми, аттик і раскрепованний карниз з модільонамі. В кінці XVI ст. тут жив автор першого опису міста Львова Ян Альнпек.
 • м. Львів, пл. Ринок, 14
  1589 p., перебудова XIX ст.
  архіт. П. Римлянин, П. Щасливий
  Будинок № 14 належав венеціанському консулові і купцеві Антоніо Массарі. У ньому залишився портал з гербом Венеції — крилатий лев з розкритою книгою, на якій написана дата «1600». На замовлення Массарі цей кам’яний будинок був перебудований в 1589 році Павлом Римлянином за участю Павла Щасливого. Оскільки тут уже стояв старий будинок,Детальніше
Кількість: 143