Універсальний львівський довідник

Будинки житлові

 • м. Львів, вул. Краківська, 24
  1775 p.
  архіт. К. Фесінгер реконструкція XIX ст.
  У 1894 році його перебудував архітектор С. Реймер. Цегляний, витягнутий у глиб ділянки, триповерховий. Вуличний фасад прикрашає балкон на різьблених кам’яних консолях.
 • м. Львів, вул. Краківська, 34
  початок XIX ст.
  Будинок з оригінальною сходовою кліткою, милує око витонченими ампірними рельєфами з мотивами грифонів, ваз і грайливими пуття. Полегшення у вигляді емблем торгової символіки на розі вул. Краківської та Вірменської, згідно з наявною написи, виконав Йоган Шимзер.
 • м. Львів, вул. Краківська, 4
  початок XIX ст.
  скульп. П. Евтелье
  Будинок початку XIX ст. Привертає увагу классицистическими формами. Будівля з рельєфом «Амур і Психея» роботи Павла Евтельє вражає добре гармонує співвідношенням архітектурних форм і мас.
 • м. Львів, вул. Краківська, 5
  1768 р.
  Перебудований з двох кам’яниць.
 • м. Львів, вул. Краківська, 9
  XVII ст.
  Перебудований в 80-х роках XIX ст., Добудований верхній поверх. Цегляний, оштукатурений, витягнутий, трьохприватний в плані, з внутрішнім двором і флігелем, чотириповерховий, з характерним трьохвіконні фасадом. Фасад розчленований коринфськими пілястрами, прикрашений фігурним завершенням вікон і ліпними вставками. Над третім (спочаткуДетальніше
 • м. Львів, вул. Лесі Українки, 10
  Перебудований в XIX в. Цегляний, прямокутний у плані, з внутрішнім двориком, триповерховий. Гладкий оштукатурений фасад урізноманітнюють плоскі пілястри.
 • м. Львів, вул. Лесі Українки, 12
  XVII ст.
  Перебудований в XIX в. Цегляний, П-подібний в плані, триповерховий. Гладкий фасад розчленований плоскими лопатками, завершений профільованим карнизом.
 • м. Львів, вул. Лесі Українки, 14
  XVII ст.
  Перебудований в XІХ ст. Цегляний, Г-подібний в плані, чотириповерховий, зберіг характерне для старої забудови асиметричне внутрішнє розташування.
 • м. Львів, вул. Лесі Українки, 16
  XVII ст.
  Перебудований в XIX в. Цегляний, витягнутий, складний у плані, з флігелем і внутрішнім двориком, триповерховий. Гладкий оштукатурений фасад декорований сандриками вікон другого поверху, завершено аттиком і розвинутим карнизом.
 • м. Львів, вул. Лесі Українки, 26
  XVII ст.
  Перебудований в XIX в. Цегляний, Г-подібний в плані, чотириповерховий. Декор фасаду виконаний в стилі класицизму. Центр підкреслять рустованих лопатками з балконом з ажурною металевою решіткою. Верхні поверхи об’єднані плоскими пілястрами, будинок вінчають фриз і розвинений карниз.
Кількість: 143