Універсальний львівський довідник

Будинки житлові

 • м. Львів, вул. Галицька, 9
  XVII ст. XVII- XVII-XVIII ст.
  Частина будинку в 1640-1653 роках наймав український маляр Іван Корунка. З 1774 року в ньому жив архітектор Клеменс Фесінгер. Сучасний вигляд будинок отримав в 1786 році.
 • м. Львів, вул. Гуцульська, 3
  1892-1896 pp.
  архіт. Я. Крох, М. Зільберштейн
 • м. Львів, вул. Друкарська, 11
  1912 p.
  архіт. М. Макович
 • м. Львів, вул. Друкарська, 3
  1897 р.
  архіт. І. Левинський
 • м. Львів, вул. Краківська, 1
  XVII ст.; перебудова 1769 р.
  Перебудований в XVIII в., В 1872 році реконструйований. Цегляний, кутовий, прямокутний у плані, чотириповерховий, завершений аттиком. Головний фасад, що виходить на вул. Народної Гвардії ім. І. Франка, гладко оштукатурений, декорований спареними пілястрами, об’єднуючими другий і третій поверхи. Кут будівлі оформлений ліпний композицією.
 • м. Львів, вул. Краківська, 13
  кінець XVІІІ-XІ ст.; реконструкція 1858 р.
  архіт. П. Полейовський, перебудова архіт. П’єра-Дені Гібо
  Цей чотириповерховий, в стилі бароко, будинок, зі скульптурними групами «геніїв» на балконі, має багату будівельну історію. У XIV-XVII століттях тут стояли два будинки — Убалевічей і Муратович, руїни яких у 1773 році викупив відомий львівський архітектор Петро Полейовський і, об’єднавши їх, збудував один триповерховий. Після пожежіДетальніше
 • м. Львів, вул. Краківська, 14
  1776 p., реставрація 1864 р.
 • м. Львів, вул. Краківська, 15
  1776 р.
  архіт. Міллер
  Перебудовувався у другій половині XIX і на початку XX ст. Цегляний, витягнутий в плані, чотириповерховий, зберіг асиметричну внутрішнє планування. Вузький трьохвіконний фасад декорований пілястрами, завершений аттиком і раскрепованним карнизом, вікна другого поверху прикрашені ліпними гірляндами.
 • м. Львів, вул. Краківська, 17
  1773 p.
  архіт. П. Полейовський, будівничий Й. Дубльовський
  Перебудовувався у другій половині XIX ст. Цегляний, прямокутний у плані, триповерховий. Фасад урізноманітнюють плоскі лопатки, вікна другого поверху завершують напівкруглі сандрики. Центр будівлі акцентований балконом на кам’яних кронштейнах з ажурною металевою решіткою.
 • м. Львів, вул. Краківська, 22
  1891 р.
  архіт. І. Левинський
  Перебудований в 1891 році за проектом архітектора І. Левинського. Цегляний, оштукатурений, з характерним витягнутим вглиб ділянки трьохчастинним планом (головний будинок, дворик і задній флігель). Будинок триповерховий, основним декоративним елементом трьохвіконні фасаду служить фігурне обрамлення вікон.
Кількість: 143