Як обрати дієві препарати для лікування печінки

Тема: Медицина  |   Дата: 22.02.2022

Значення печінки для організму визначається її унікальними функціями, а їх більше, ніж півсотні. Цей орган приймає участь у життєдіяльності систем кровотворення, травлення, у підтриманні водного балансу та метаболізму. Без нормально функціонуючої печінки життя неможливе. Тому слід піклуватися про її здоров’я заздалегідь, до появи загрозливих симптомів у виді відчуття важкості чи болі. Препарати для лікування печінки призначає лікар після ретельного аналізу стану пацієнта і особливостей його самопочуття. Не рекомендується самостійно призначати собі препарати, орієнтуючись на відчуття та життєвий досвід: для грамотного лікування потрібні медичні знання.

За що відповідає печінка

Найбільш відома функція печінки – очищення від токсинів, що найчастіше потрапляють до організму через шлунковий тракт. В ролі джерела токсинів зазвичай виступають алкоголь та антибіотики. Кров, насичена шкідливими речовинами, зі шлункового тракту потрапляє до печінки, там проходить фільтрацію та вже очищеною прямує до інших органів. «Лабораторія з очищення» здатна працювати за будь-яких обставин, навіть коли здоровими залишилося лише 30% гепатоцитів – клітин, з яких складається печінка. Решту орган здатний відновити. На це, зокрема, і спрямована дія більшості ліків.

Крім очищення від токсинів, печінка виконує й інші життєво важливі завдання:

  • бере участь у процесах обміну речовин, утворенні глюкози та жовчі;

  • синтезує та накопичує білки, жири, вуглеводи та деякі гормони: зокрема, інсулін;

  • участь у фагоцитозі – звільненні організму від «зайвих» речовин, антигенів, для підтримання імунітету.

Печінка тісно пов’язана з роботою жовчного міхура: коли цей орган працює неправильно, печінка виробляє жовч не за потребою, а хаотично, через це порушуються процеси травлення.

Найпоширеніші проблеми в роботі печінки

Гепатоцити руйнуються з часом – просто через те, що печінка напружено працює кожного дня протягом років. Несприятлива екологічна ситуація та робота в шкідливих умовах прискорюють негативні процеси. На роботу печінки впливають звички: зловживання алкоголем, фастфудом, паління. Все це створює надлишкове навантаження на печінку. Крім загальних факторів, здоров’ю органу загрожують захворювання:

  • ожиріння призводить до накопичення жирових клітин у печінці (жировий гепатоз);

  • вірус гепатиту спричиняє хронічну печінкову недостатність та цироз;

  • деякі генетичні захворювання та новоутворення призводять до незворотних механічних пошкоджень гепатоцитів.

Медикаментозний догляд за печінкою відбувається у двох напрямках: профілактика та лікування.

Які вибрати ліки для підтримки здоров’я печінки

Вибір препаратів визначається діагнозом. Для лікування гепатиту призначають противірусні ліки. При профілактиці використовують препарати, які відновлюють мембрани клітин та захищають гепатоцити від пошкоджень. У випадку потрапляння до організму великої кількості отруйних речовин використовують сорбенти. Для стабілізації утворення жовчі призначають ліки для профілактики застою в жовчних протоках. Частиною терапії завжди є оптимізація раціону та відмова від шкідливих звичок.

Поделитесь информацией в соцсетях
Зарегистрируйте свою компанию на DLAB
Это поможет повысить рейтинг сайта в поисковой выдаче, на порядок увеличить посещаемость своего сайта, привлечь новых клиентов в бизнес и предоставит много других преимуществ перед конкурентами.