Принцип роботи пульта дистанційного керування

Тема: Побутова техніка  |   Дата: 11.02.2022

Не так давно, людство винайшло побутову техніку, зробивши наше життя легким і комфортним. Ми настільки звикли до дистанційного керування різноманітним обладнанням, що вже просто не уявляємо свого життя без пультів дистанційного управління. Лише коли в пульті сядуть батарейки, ми згадаємо про наявність кнопок управління безпосередньо на телевізорі або кондиціонері. Хто винайшов ПДУ, як він працює, і які є різновиди пультів — читайте в статті.

пульти

Хто винайшов пульт для телевізора?

Сотні мільйонів телеглядачів, що влаштовуються перед екраном під час перегляду улюблених передач, багато в чому зобовʼязані своїм комфортом американському винахіднику Роберту Адлеру. Пульт керування телевізором, що зʼявився в 1956, приніс Адлеру премію «Еммі» Американської академії телебачення та престижну нагороду Інституту радіоінженерії в номінації «Видатне технічне досягнення».

Хоча сьогодні можна легко придбати пульт дистанційного керування на https://pulti.ua/uk, його шлях до наших домівок був доволі тривалим. Спроби створення ПДУ робилися й раніше. На початку 1950-х років у продаж надійшов пристрій під назвою «Blab-off», що міг регулювати гучність ТВ віддалено. Згодом компанія Zenith, у якій Адлер працював майже 60 років, випустила ПДУ з назвою «Lazy Bones», який приєднувався до телевізора за допомогою кабелю.

Незабаром Zenith презентували покращену бездротову модель, втім ключова проблема залишилася невирішеною: пульт не працював за штучного освітлення. І тоді Адлер вирішив використати ультразвук, перетворивши ПДУ на по-справжньому ефективний і популярний продукт. Його винахід фактично не мав конкурентів упродовж майже чверті століття.

Сучасні пульти, у яких використовується інфрачервоне випромінювання, зʼявилися лише у 1980-х роках. За свою карʼєру Адлер отримав орієнтовно 180 патентів на винаходи у сфері електронної техніки. Він був нагороджений медаллю Едісона за розробку ультразвукових технологій, а у 2000 р. став одним із перших, хто потрапив до американського Залу слави електроніки. Цікаво, що Адлер був великим шанувальником телебачення і вважав пульт дистанційного управління своїм головним дітищем.

пульти

Різновиди та особливості ПДУ

Здебільшого звичайні пульти використовують модульований сигнал інфрачервоного діапазону, блютуз та інші специфічні протоколи для своєї роботи, вибір яких залежить від складності обладнання, його дальності та видимості. Кожен пульт виготовлений саме в такий спосіб, щоби бути зручним для свого приладу. Його кнопки мають ергономічну форму й розташовані у відповідному порядку, так, щоби рука сама швидко запамʼятовувала їхнє розташування.

Якщо пристрій губиться або ламається, то купують новий пульт аналогічної моделі або вибирають універсальний ПДУ. Для цього достатньо дізнатися модель телевізору або модель пульта, які завжди вказані в інструкції. Традиційно пульти бувають трьох типів залежно від складності обладнання:  1. Кнопкові ПДУ — містять лише кнопки та багатопозиційні клавіші. Процес управління показується у вигляді віртуальних елементів прямо на екрані телевізора: меню, бігунок гучності, номер каналу тощо.
  2. Пульти із додатковим дисплеєм — часто використовуються для керування кондиціонером. На дисплеї показується поточна температура і вибраний режим. Бувають також кольорові графічні дисплеї, на яких зображується процес регулювання у вигляді відповідних піктограм та віртуальних бігунків.
  3. Сенсорний пульт з екраном, схожий на смартфон — використовується для керування складними системами, такими як «розумний будинок». Достатньо лише в потрібному порядку торкатися пальцем тих чи інших зображень на дисплеї.

Так звані універсальні пульти відрізняються можливістю індивідуального налаштування під обраний прилад. Однотипні контролери мають звичайний набір кнопок: увімкнути-вимкнути, голосніше-тихіше, вперед-назад, кнопка меню, вправо-вліво тощо. Водночас універсальні пульти так само бувають різних типів:  • Налаштовані — моделі з попереднім налаштуванням активуються через набір коду перед початком керування певним приладом. Зазвичай запамʼятовування кодів відбувається швидко, і потім управління приладом відбувається за звичкою;
  • З можливістю налаштування — такі девайси мають вшиту базу кодів, яка може бути оновлена через інтернет. Досить лише синхронізувати пульт із компʼютером, і завантажити свіжу базу налаштувань із сайту виробника;
  • Ті, що навчаються — рідний пульт кладеться на стіл навпроти нового пульта, який переводиться в режим навчання. Новий пульт запамʼятовує відповідні коди, і починає працювати як оригінал.

Чи доводилося вам змінювати пульт для ТВ? Поділіться вашим досвідом із нами в коментарях.

Поделитесь информацией в соцсетях
Зарегистрируйте свою компанию на DLAB
Это поможет повысить рейтинг сайта в поисковой выдаче, на порядок увеличить посещаемость своего сайта, привлечь новых клиентов в бизнес и предоставит много других преимуществ перед конкурентами.