Контакти

Фактична адреса:
79601, м. Львів, вул. Драгоманова, 5
Факс:
Хочете співпрацювати з цією компанією?
Дивіться відгуки

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ЛНУ ІМ. ІВАНА ФРАНКА

Контакти

Фактична адреса:
79601, м. Львів, вул. Драгоманова, 5
Факс:
Хочете співпрацювати з цією компанією?
Дивіться відгуки

Контакти

Фактична адреса:
79601, м. Львів, вул. Драгоманова, 5
Факс:

Діяльність

На сьогодні Наукова бібліотека Львівського Університету налічує понад 3 млн. книг, обслуговує понад 40 тис. читачів; до її складу входять 13 відділів, 20 секторів, 10 факультетських бібліотек, 3 – в гуртожитках (планується відкриття сучасного читального залу з відкритим доступом до літератури та комп’ютерами). Наукова бібліотека Університету забезпечує потужні видавничі проекти, спрямовані на біобібліографічні та книгознавчі дослідження, використання сучасних інформаційних технологій у бібліотечній справі. Так, в рамках відзначення ювілею (15-17 жовтня 2008 р.) до уваги львівської академічної спільноти та шанованих гостей були представлені окремі проекти та напрацювання колективу у зазначених напрямках.

Одним із актуальних бібліотечних проектів, співорганізатором якого разом з Центром гуманітарних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка, стала Наукова бібліотека, є відкритий гуманітарний електронний архів “Антропос” – галузевий архів, що згромаджує, систематизує та залучає в активний обіг матеріали українських учених, дослідницьких інституцій та університетських кафедр, долаючи обмеження тиражів, наукових середовищ і академічного спілкування. Створений архів дозволяє бібліотеці, а також іншим науковим та навчальним підрозділам Університету, як також іншим вищим навчальним закладам чи академічним установам, розміщувати для тривалого зберігання й доступу власні наукові монографії, статті, рецензії, огляди, джерельні матеріали і бази даних, музейно-архівні колекції, дослідницькі й культурні проекти, навчальні матеріали, презентації, каталоги й бібліографії.

Вміст електронного архіву уже сьогодні складають понад 23 тис. документів (1669 авторів), які відображають широкий спектр гуманітарних дисциплін – літературознавство, лінгвістика, культурологія, філософія, психологія, історія, соціологія, археологія, етнографія, фольклористика, мистецтвознавство, бібліотекознавство, політологія, педагогіка, юриспруденція та ін.

Інформація

У жовтні 2008 р. Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка – одна із найдавніших бібліотек України, відзначила своє 400-річчя.

Бібліотека була заснована 1608 р. як навчальна книгозбірня школи при єзуїтському колегіумі. Принципи її організації були обумовлені у навчальному статуті “Ratio Studiorum” – головному документі школи, а з 1661 р. – Академії. Окрім окреслення програмних цілей та завдань навчального закладу, зорієнтованого на виховання політичної та інтелектуальної еліти, статут містив приписи та рекомендації для їх досягнення, серед яких найголовнішою була відповідна книгозбірня.

Провінціал ордену був зобов’язаний дбати про відповідне матеріальне забезпечення шкільної бібліотеки – з прибутків колегіуму на її утримання та комплектування виділялися кошти, які не могли бути використанні з іншою метою.

Рубрики

Про компанію

Бухгалтер:
239-47-54
Оновлення даних: 26.04.2019 року
Щоб змінити інформацію про компанію увійдіть в кабінет Вхід в кабінет
Якщо Ви помітили, що у відомостях про дану компанію є неточності або помилки — повідомте нас за допомогою форми Повідомити про неточності або помилки в профілі компанії
Поділіться інформацією в соцмережах
Зареєструйте свою компанію на DLAB
Це допоможе підвищити рейтинг сайту в пошуковій видачі, на порядок збільшити відвідуваність свого сайту, залучити нових клієнтів у бізнес та надасть багато інших переваг перед конкурентами.