Універсальний львівський довідник

МІСЬКИЙ ПАЛАЦ КУЛЬТУРИ ІМ. ГНАТА ХОТКЕВИЧА

Фактична адреса:
79019м. Львів, вул. Кушевича, 1
Телефон основний:
(032) 2522767

Про компанію

Керівник:
Мартиненко Ігор — директор

Діяльність підприємства

Рубрики:

Продукція, послуги:

Палаци і будинки культури

Рекламна інформація:

Історія найстарішого в місті Палацу культури сягає далекого 1924 року, коли під час загального робітничого страйку у Львові робітники вирішили збудувати свій клуб. Кошти на будівництво повинні були надходити з їхніх надбавок до зарплати. Через три роки було прийнято рішення відраховувати на заснування клубу один відсоток платні кожного робітника. З часом назбиралась немала на той час сума - 50 тисяч злотих. Оголосили конкурс на кращий проект будинку, в якому перемогли архітектори Л.Карасінський та Врубель.

Урочисту закладку клубу для трамвайних прфспілок на тодішньому Жовківському передмісті відсвяткували на початку вересня 1933 року. В ній взяли участь усі робітники Львова.

Саме будівництво велося теж робітниками - вдень, ввечері, вночі, у вихідні... Одночасно йшов додатковий збір коштів. Будівництво завершилось у листопаді 1934 року.

Клуб мав свій зал засідань, бібліотеку, приміщення для оркестру, хору та різноманітних гуртків. Він став осередком культури, який завжди славився у місті тим, що надавав притулок непересічним талантам, котрих не визнавала й уникала офіційна влада.

У клубі збиралася прогресивна молодь, студенти, інтелігенція, а в травні 1936 року тут відбувся Антифашистський конгрес працівників культури.

У 1976-1980 роках здійснено реконструкцію будівлі Палацу. Замовником було Львівське трамвайно-тролейбусне управління, а фінансувало виконання будівельних робіт обласне комунальне управління. Під час реконструкції була добудована торцева частина будівлі, внаслідок чого збільшилась загальна площа приміщення Палацу.

У період національного відродження на сцені Палацу відбувалися вистави театру ”Не журись”, повний аншлаг мала музична вистава про УСС, звучали колядки та щедрівки, виспівувала молодь Товариства Лева...

Сьогодні Палац культури імені Гната Хоткевича є одною із найпотужніших культурних установ Львова. Колектив Палацу впевнений, що без культури немає майбутнього, тому не зупиниться на досягнутому і надалі робитиме свій внесок у справу підтримки та розвитку української культури.

Графік роботи

Понеділок:
від 11:00 до 19:00
Вівторок:
від 11:00 до 19:00
Середа:
від 11:00 до 19:00
Четвер:
від 11:00 до 19:00
П'ятниця:
від 11:00 до 19:00
Субота:
від 11:00 до 19:00

Службова інформація

Дата перевірки:
16.02.2016