ЛЬВІВСЬКА КЛАСИЧНА ГІМНАЗІЯ ПРИ ЛНУ ІМ.ФРАНКА
Контакти
Контакти
Діяльність
Гімназія профілюється на вивченні предметів гуманітарного циклу, а саме: іноземні мови (англійська – вивчається поглиблено, німецька та класичні мови – латинська та старогрецька мови); історія; правознавство; географія; українська мова та література.
Інформація
Львівська гуманітарна гімназія при Львівському Національному університеті імені Івана Франка (а саме таким було її ймення на початку) веде свій відлік від 15 вересня 1992 року. Бачилася вона як гуманітарний освітній заклад нового типу для обдарованих юнаків. Тоді до неї прийшло лише 33 учнів. Їх не лякала незвідність, очі зоріли непізнаним, а душу переповнювала жага оволодіти якнайбільшим.
На них покладали великі надії батьки, вчителі, засновники. Ініціатором цього прекрасного навчального закладу став Ігор Зіновійович Підкова, чудовий організатор, творчий педагог, чуйний наставник. Саме він зібрав навколо себе талановитих педагогів, вселив впевненість у свої сили молодому поколінню. І гімназія розправила свої крила. Надійними і добрими послідовниками цього фахівця стали у 1994 р. Дмитрів Ігор Романович, а у 1996 році Джала Юрій Степанович. Під його керівництвом гімназія розцвіла бантиками та наповнилася дзвінкими голосами дівчаток.
Гімназія класична, а отже з давніми і міцними традиціями, корені яких - у античності. Тому на гербі цього вільного і давнього за своїми традиціями навчального закладу зображено одвічне джерело мудрості - книга - альфа і омега життя, увінчана символом переможця - вічнозеленим вінцем лавру. Світ нашої гімназії - це храм науки, двері якого відкриваються усім, хто хоче стати зразком культури, справедливості, добра і милосердя.
Покровителями Класичної гімназії є святі рівноапостольні Методій і Кирило, апостоли слов’ян, покровителі Європи, дуже близькі духом і дорогі всім слов’янам і нашому українському народові. Їм завдячуємо світло християнської віри, переклад Святого Письма й богослужбових книг на слов’янську мову. Вони стали основоположниками і творцями слов’янського обряду.