ЗООЛОГІЧНИЙ МУЗЕЙ ІМ. БЕНЕДИКТА ДИБОВСЬКОГО
Фактична адреса:
79005, м. Львів, вул. Грушевського, 4
Телефони:
Хочете співпрацювати з цією компанією?
Дивіться відгуки

ЗООЛОГІЧНИЙ МУЗЕЙ ІМ. БЕНЕДИКТА ДИБОВСЬКОГО

ЗООЛОГІЧНИЙ МУЗЕЙ ІМ. БЕНЕДИКТА ДИБОВСЬКОГО
Фактична адреса:
79005, м. Львів, вул. Грушевського, 4
Телефони:
Хочете співпрацювати з цією компанією?
Дивіться відгуки
ЗООЛОГІЧНИЙ МУЗЕЙ ІМ. БЕНЕДИКТА ДИБОВСЬКОГО
Фактична адреса:
79005, м. Львів, вул. Грушевського, 4
Телефони:

Діяльність

Екскурсії замовляти за 3 дні до їх проведення за тел.: 239-45-48
УВАГА: Екскурсії проводяться для груп не менше 10 чоловік

Наукові колекції налічують понад 178 тис. експонатів, з яких біля 10 тис. формують експозицію. Фонди музею по праву презентують тваринний світ усіх континентів та всіх акваторій земної кулі.

Колекції безхребетних тварин, включають до свого складу, губок і малакологічні збори Бенедикта та Владислава Дибовських з Байкалу, Ангари, Амуру, Манчжурського моря та Каспію; корали та молюски експедиції принца Монако у Середземному, Червоному і Адріатичному морях; різноманітних голкошкірих з перших біологічних станцій у Неаполі та Трієсті.

Особливої уваги заслуговують ентомологічні колекції: клопи і цикади Е.-Ф. Гермара, метелики Європи - О. Штодінгера, жуки та метелики – А. Уляновського, метелики Галичини – С.К. Петруського, метелики Японії, Далекого Сходу, Паміру, Кавказу і Австралії – Л. Лясоти.

Орнітологічна колекція охоплює понад 1000 видів птахів, що становить 1/10 від їх світового різноманіття. До унікальних експонатів належить колекція колібрі та нектарниць, колекції зібрані М. Янковським, Б. Дибовським та Я. Грохмаліцьким на Далекому Сході, в Кореї, Південно-Східній Азії та Австралії, Південній Америці; колекції птахів України проф. Ф.Й. Страутмана та доц. Н.І. Сребродольської.

Інформація

Зоологічний музей ЛНУ імені Івана Франка належить до числа найстаріших університетських музеїв Європи. Заснований він, як Кабінет натуральної історії, у 1784 році.

З приходом у Львівський університет професора Б. Дибовського, музей набув статусу Зоологічного. 25 лютого 1885 року наказом Ректора для створення музею для Кабінету виділяють додатково три зали і коридор. Таким чином, музей отримує у своє розпорядження п’ять залів, загальною площею 470 м2, які й до наших днів знайомлять студентів-біологів та численних відвідувачів з фауною всього світу.

Протягом 80-х років ХХ століття основним напрямком роботи музею було збереження зібраних зразків і дещо в меншій мірі поповнення та ревізія його наукових фондів.

У 2003 році довідкова інформація про Зоологічний музей була включена до 9-го видання Каталогу музеїв світу (Лейпциг, Німеччина) і з того часу, щорічно публікується у кожному наступному виданні.

У тому ж році опис орнітологічної колекції нашого музею ввійшов до Огляду основних Європейських колекцій птахів (An inventory of major European bird collections, 2003). Крім того, описи і фотографії камчатських колекцій Б. Дибовського, а також інформація про музей опубліковані у книзі Марії Дибовської “Kamczatka i jej ludy autochtoniczne: w fotografiach, tеkstach i eksponatach Benedykta Dybowskiego” (Warszawa, 2003).

Рубрики

Графік роботи

Понеділок:
10:00 — 17:00
Вівторок:
10:00 — 17:00
Четвер:
10:00 — 17:00
П'ятниця:
10:00 — 17:00
Оновлення даних: 25.06.2019 року
Щоб змінити інформацію про компанію увійдіть в кабінет Вхід в кабінет
Поділіться інформацією в соцмережах
Зареєструйте свою компанію на DLAB
Це допоможе підвищити рейтинг сайту в пошуковій видачі, на порядок збільшити відвідуваність свого сайту, залучити нових клієнтів у бізнес та надасть багато інших переваг перед конкурентами.