ІНСТИТУТ ПАТОЛОГІЇ КРОВІ ТА ТРАНСФУЗІЙНОЇ МЕДИЦИНИ АМН УКРАЇНИ
Контакти
Контакти
Діяльність
Наукова, лікувальна і організаційна діяльність ДУ ІПКТМ увесь час спрямована на вирішення актуальних проблем поширеності, патогенезу, діагностики і лікування хвороб крові, гемопоетичної та лімфоїдної систем, порушень зсідання крові, розробку та вдосконалення екстракорпоральних методів лікування, вдосконалення методів консервування крові та її компонентів, створення нових лікарських препаратів з донорської крові і плазмозамінних засобів, опрацювання нових програм і методів інфузійно-трансфузійної терапії у клінічній практиці.
Інформація
Наукова і практична діяльність інституту зосереджена на з´ясуванні механізмів виникнення і розвитку хвороб системи крові, розробці та впровадженню сучасних методів діагностики, лікування і прогнозування перебігу цих хвороб. Наукові дослідження є підставою для поліпшення якості високоспеціалізованої медичної (гематологічної) допомоги хворим у консультативній поліклініці та гематологічній клініці інституту на основі опрацювання і впровадження сучасних стандартизованих діагностичних алгоритмів та ефективних протоколів лікування з використанням найновіших лікарських засобів.
Інститут гематології надає допомогу хворим на гемофілію та інші спадкові коагулопатії. Здійснюється діагностика варіанту і тяжкості гемофілії, наявності інгібіторів різного типу. Запропоновано і використовуються стандарти спеціалізованої медичної допомоги хворим на гемофілію та інші коагулопатії, які включають замісну трансфузійну терапію, хірургічне і стоматологічне лікування. У хірургічній клініці інституту опрацьовано систему хірургічної допомоги гематологічним хворим та систему операційного лікування патології селезінки різноманітного походження. Розроблено і впроваджено нові методи органозберігальних і малоінвазивних (відеохірургічних) операцій у гематологічних хворих. У регіональному центрі гемаферезу для лікування багатьох хвороб використовуються методи екстракорпоральної детоксикації та обробки крові (плазмаферез, цитаферез, фотоферез).
В інституті створено низку оригінальних високоефективних лікувальних препаратів для малооб´ємної інфузійної терапії. Це комплексні інфузійно-трансфузійні препарати поліфункціональної дії: Лактопротеїн, Лактосорбал, Лактопротеїн з сорбітолом, Реосорбілакт, Сорбілакт, Ксилат, Глюксил. Усі згадані препарати зареєстровано в Україні, налагоджено їх серійний випуск. Вони широко використовуються в медичних установах і закладах України та країн СНД, в тому числі у клініках інституту, при шокових та інших невідкладних станах, гострій крововтраті, опіковій хворобі, у післяопераційному періоді, при хворобах печінки і нирок, різних інфекційних хворобах тощо. Вперше створено нові вітчизняні консерванти крові Адглюфоцит та Лактадглюфоцит.
У практичних підрозділах інституту проводиться сучасна діагностика і надається високоспеціалізована медична допомога гематологічним хворим м. Львова, Львівської області та західного регіону України.