ПАЛАЦ ПОТОЦЬКИХ
Фактична адреса:
79005, м. Львів, вул. Коперника, 15
Телефони:
Хочете співпрацювати з цією компанією?
Дивіться відгуки

ПАЛАЦ ПОТОЦЬКИХ

ПАЛАЦ ПОТОЦЬКИХ
Фактична адреса:
79005, м. Львів, вул. Коперника, 15
Телефони:
Хочете співпрацювати з цією компанією?
Дивіться відгуки
ПАЛАЦ ПОТОЦЬКИХ
Фактична адреса:
79005, м. Львів, вул. Коперника, 15
Телефони:

Діяльність

Вартість квитка ( І та ІІ поверх разом ):
для дітей - 5 грн.(вартість екскурсії - 30 грн.)
для студентів середніх та вищих учбових закладів України- 10 грн.(вартість екскурсії - 30 грн.)
для дорослих - 20 грн.(вартість екскурсії - 50 грн.)

Відділ ”ЄВРОПЕЙСЬКЕ МИСТЕЦТВО ХIV-ХVІІІ ст.” розташований у палаці Потоцьких - одній з найцікавіших пам’яток архітектури Львова XІХ ст. Інтер’єр палацу багато оздоблений ліпниною, люстрами, камінами, декоративними решітками та парадними салонними дзеркалами.В експозиції першого поверху показані інтер’єри, другого - мистецтво Італії, Франції, Австрії, Голандії та інших країн. Представлено першорядні твори, серед яких - ”Ловлю коралів і перлів” Якопо Цуккі, ”Портрет молодої патриціянки” Софонісби Ангішоли, ”Три святі” невідомого художника ХV ст., ”Відвідини Марії Єлизаветою” Яна Ван Скореля, ”У лихваря” Жоржа де ла Тура, ескізи монументальних розписів Пауля Трогера, Йозефа Вінтерхальтера, Антона Франца Маульберча та інших.

Інформація

Палац був збудований у стилі бароко, епохи французького короля Луї XIV у 1880 році за проектом французького архітектора Луї Альфонса Рене Доверн’є (Луї д’Оверню, Людвіґа де Верні фр. Louis Dauvergne). Проект модифіковано львівськими архітекторами Юліаном Цибульським та Людвіком Балдвіном-Рамултом і реалізовано під їх керівництвом[2]. Будівлю розміщено на місці невеликої садиби (старого палацу Потоцьких), яка належала роду Потоцьких, а саме Марії з Сангушків та її чоловіку Альфреду Потоцькому.

Будівля виконана в стилі французького класицизму, цегляна, обштукатурена, Н-подібна у плані, з розвинутим центральним ризалітом та боковими крилами. Триповерхова, з мансардами. Фасади декоровані фігурними обрамленнями вікон та рустикацією, ліпними консолями балконів та балюстрадами. Парадний вхід оформлений арочним портиком з ліпниною та іонічними колонами. Ліпний декор авторства Петра Гарасимовича та, ймовірно, Леонарда Марконі.

На першому поверсі розміщені парадні зали для прийому гостей, в оформленні яких широко використані ліпнина, позолота, різнокольоровий мармур, цінні породи дерева, розпис. З вулиці на подвір’я ведуть парадні монументальні ворота з двома флігелями, прикрашені картушем. Для прийомів у палаці Потоцьких були передбачені місця для під’їзду екіпажів, зали для зустрічей. З південно-західного боку біля палацу були збудовані з нетинькованої червоної цегли будівлі стайні з барельєфами коней та служб, з виходом на вул. Оссолінських (тепер Стефаника, 7а). Від сторони вул. Коперника палац відділяє огорожа з парадними воротами та флігелями для сторожі. Тильні ворота виходить на вул. Тиху. Загальна площа палацу становить 3100 м².

До 1879 року тут знаходився великий міський парк. Вже в кінці XIX — на початку XX сторіч навколо палацу Потоцьких збудували цілу низку багатоповерхових будинків, частина з яких виходила передніми фасадами на вулицю, а тильними частинами в сторону палацу. Тому вид на палац Потоцьких залишився відкритим лише з вулиці Коперніка. Наприкінці 1980-х років у палацовому парку влаштували шахту для прокладання тунелів підземного трамваю, і побудували непривабливу прибудову, у якій зараз знаходиться Музей мистецтва давньої української книги (вул. Коперника, 15а). З ініціативи Б. Г. Возницького 2010 поряд у парку було закладено Парк замків та оборонних споруд давньої України, де демонструються макети оборонних споруд у М 1:50.

Рубрики

Графік роботи

Вівторок:
11:00 — 17:00
Середа:
11:00 — 17:00
Четвер:
11:00 — 17:00
П'ятниця:
11:00 — 17:00
Субота:
10:00 — 18:00
Неділя:
10:00 — 18:00
Оновлення даних: 12.12.2018 року
Щоб змінити інформацію про компанію увійдіть в кабінет Вхід в кабінет
Якщо Ви помітили, що у відомостях про дану компанію є неточності або помилки — повідомте нас за допомогою форми Повідомити про неточності або помилки в профілі компанії
Поділіться інформацією в соцмережах
Зареєструйте свою компанію на DLAB
Це допоможе підвищити рейтинг сайту в пошуковій видачі, на порядок збільшити відвідуваність свого сайту, залучити нових клієнтів у бізнес та надасть багато інших переваг перед конкурентами.