ХРАМ СВЯТОЇ АННИ, УГКЦ
Адреса:
79016, м. Львів, вул. Городоцька, 32
Телефони:
Хочете співпрацювати з цією компанією?
Дивіться відгуки

ХРАМ СВЯТОЇ АННИ, УГКЦ

ХРАМ СВЯТОЇ АННИ, УГКЦ
Адреса:
79016, м. Львів, вул. Городоцька, 32
Телефони:
Хочете співпрацювати з цією компанією?
Дивіться відгуки
ХРАМ СВЯТОЇ АННИ, УГКЦ
Адреса:
79016, м. Львів, вул. Городоцька, 32
Телефони:

Діяльність

Спільноти:
- Катехитична школа;
- Вівтарна дружина;
- Біблійне товариство;
- Матері в молитві;
- Церковні хори;
- Марійська дружина;
- Прочанська спільнота св. Якова;
- Параманне братство.

Інформація

На перехресті вулиць Городоцької та Т. Шевченка древнього міста Львова розташований храм Св. Анни. З давніх часів він був найвизначнішою спорудою цієї околиці. У XVIII ст. святиня стає щей загальновідомим місцем паломництва. Прочани з усієї Галичини приходили сюди, щоб просити помочі та заступництва перед Чудотворною Іконою Матері Божої.

Історія святині починається із трагічних подій 1495 року. Того року кравецькі підмайстри м. Львова, не бажаючи більше зносити важкі умови праці, вирішили вночі втекти з міста. Однак міська сторожа наздогнала втікачів неподалік Краківського передмістя. Зав’язалась бійка, у ході якої кілька підмайстрів було вбито. На місці кривавих подій товариші загиблих насипали могилу та встановили хрест.

У 1507 р. на місці трагічних подій зусиллями кравецького цеху було зведено невеликий костел. Святиню було освячено в честь святої Анни. Проте у 1509 р. під час набігу волохів, очолюваного молдавським господарем Богданом ІІІ, дерев’яний костел згорів. Святиню відбудовано у 1599 році. Цього разу костел було зведено із каменю і дерева. Проте, у 1648 р., під час облоги Львова козаками, храм було знищено знову. Новий муровний костел Св. Анни повстав у 1673 році. Після часткової перебудови у 1730 р. храм набув сучасного баркового вигляду.

На початку XVIII ст. ікона Матері Божої з дитям Ісусом, що знаходилась у храмі, стає відома як чудотворна. Саме перед нею у 1710 році міщани заносили свої молитви і просили у Богородиці відвернути від міста пошесть важкої недуги. Їх молитви були вислухані.

У радянські часи у костелі були розташовані Каси попереднього продажу залізничних квитків, а згодом тут відкрили комісійний меблевий магазин.

У 1991 році храм Св. Анни передено громаді Української Греко-Католицької Церкви.

Рубрики

Оновлення даних: 05.08.2021 року
Щоб змінити інформацію про компанію увійдіть в кабінет Вхід в кабінет
Якщо Ви помітили, що у відомостях про дану компанію є неточності або помилки — повідомте нас за допомогою форми Повідомити про неточності або помилки в профілі компанії

Ключові слова

церква святої анни, українська греко-католицька церква, львівська архиєпархія, церква в центрі львова, церкви храми львова

Поділіться інформацією в соцмережах
Зареєструйте свою компанію на DLAB
Це допоможе підвищити рейтинг сайту в пошуковій видачі, на порядок збільшити відвідуваність свого сайту, залучити нових клієнтів у бізнес та надасть багато інших переваг перед конкурентами.