Універсальний львівський довідник

ХРАМ ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО, УГКЦ

Фактична адреса:
79008м. Львів, вул. Краківська, 21
Телефон основний:
(032) 2553555

Діяльність підприємства

Рубрики:

Продукція, послуги:

Вже понад сто років цей величний храм у самому центрі Львова відкритий для кожного хто шукає миру і тиші посеред гамору, правди і любові, для кожного, хто хоче зустріти Живого Бога.

Рекламна інформація:

Храм розміщений на місці одного з найдавніших кварталів Львова. Історія Преображенського храму починається ще у XVII столітті і є пов’язана з приїздом до Львова монахів тринітаріїв. Середмістя тоді було оточене мурами, а забудова займала більшу частину поверхні тісних середміських ділянок . У криптах церкви збереглись стіни пивниць двох кам´яниць, які з великими труднощами набули монахи тринітарії, приїхавши до Львова у 1685 році. По боках церкви були ще дві інші кам’яниці, які також зайняв у 1686 році монаший орден.

У 1698 році вони отримали достатню суму грошей на будівництво храму і у 1703 - 1731 роках на місці розібраних кам’яниць було збудовано костьол св. Трійці. Ініціаторами та спонсорами будівництва були Анна Вельгорська та її син Антон Вельгорський, який здобув теологічну освіту у Франції та Іспанії вступивши до ордену у 1689 році. Під час своїх подорожей Антон Вельгорський проникнувся архітектурою французького класицизму XVII століття, що й пояснює стиль збудованої ним святині у бароковому, на той час, Львові.

29 квітня 1906 року храм було освячено Преосвященним Митрополитом Галицьким Андреєм Шептицьким, Єпископом Перемишльським Константином Чеховичем та Єпископом Станіславівським Григорієм Хомишином. Він став оплотом національної свідомості українців на відміну і протиставлення Народному Дому, який був осередком москвофільства. Власне й через це, майже всю важливу роботу після Гавришкевича, виконували іноземні фахівці, незважаючи на те, що у Львові було багато своїх. Народний Дім у такий спосіб виражав свою ворожість до прогресивного українського руху, в якому були передові галицькі митці.

Ключові слова:

Українська Греко-католицька церква, Львівська Архиєпархія, Храм Преображення гніх, господа нашого Ісуса Христа, преображенська церква, преображенка, церква в центрі львова, церкви храми львова

Службова інформація

Дата перевірки:
01.08.2018