БОТАНІЧНИЙ САД ЛЬВІВСЬКОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
Контакти
Контакти
Діяльність
Територіально ботанічний сад розташований у м. Львові по вул. Пекарській, 73 і складається з двох земельних ділянок, загальною площею 1,5 га, на яких розміщені навчальний корпус ботаніки, оранжерея субтропічних і тропічних рослин, основні колекційні фонди рослин та дендропарк.
Колекцію ботанічного саду сьогодні складають понад 900 таксонів вищих рослин, з них рослини закритого ґрунту представлені 220 видами, що належать до 70 родин. Особливо важливим є продовження робіт зі збереженням рідкісних і зникаючих видів рослин - в умовах саду культивується 30 раритетних видів. Найбільш цінною та унікальною в ботанічному саду є колекція лікарських рослин, структурована за вмістом біологічно активних речовин.
Інформація
Цікава і багата колекція рослин ботанічного саду приваблює розкішним цвітінням навесні, влітку і навіть восени; тішить вічнозеленим вбранням хвойних рослин, екзотичними трав”янистими багаторічниками. Серед них – підсніжники, проліски, еритронії, тиси, вейгели, гінкго дволопатеве, будлея Давида, свідина канадська та багато інших. Ростуть тут також екзотичні, рідкісні та зникаючі рослини з різних кліматичних зон Європи, Середземномор’я, Далекого Сходу, Південно-Східної Азії, Австралії, Нової Зеландії, Північної і Південної Америки: дурман індійський, дурман деревовидний, горицвіт весняний, діоскорея японська, маклея дрібноплода, барвінок рожевий, касія віргінська, вишня дрібнопильчаста (сакура), аралія маньчжурська, актинідія, катальпа та інші. Гордістю ботанічного саду є колекція деревовидних півоній різних кольорів, створена засновником ботанічного саду професором Т. Вільчинським.
Незважаючи на безліч проблем сьогодення, ботанічний сад є справжньою окрасою, зеленим оазисом, що росташувався у щільно забудованій частині міста. Флористичні багатства саду – це живе джерело, що збагачує і прикрашає наш край.