Універсальний львівський довідник

Будинки житлові

 • м. Львів, пл. Ринок, 28
  XVII ст.; реставрація 1763 і 1765 pp.
  будівничі Й. Одинець, П. Снігович, каменяр А. Осовський
  Цегляний, триповерховий. Збереглися: трехчастная асиметрична внутрішнє планування, готичні контрфорси і склепіння в сінях. Портал в інтер’єрі обрамлення вікон другого поверху носить риси ренесансу. Гладкий оштукатурений фасад прикрашають портал і обрамлення вікон, що складаються з каннелированной іонічних колон і трикутнихДетальніше
 • м. Львів, пл. Ринок, 29
  1768 р.
  Фелікс Коритовський
  Побудований на місці двох старих кам’яниць. Цегляний, прямокутний у плані, чотириповерховий. Розчленований рустованих лопатками фасад завершений трикутним фронтоном, прикрашеним ліпленням. Одне з небагатьох на площі будівлю в стилі Ампір.
 • м. Львів, пл. Ринок, 3
  1771 - 1772 pp.
  архіт. П. Полейовський
  Бароковий будинок № 3 перебудований з фундаментів в 1771-1772 років за проектом Петра Полейовського для магнатської сім’ї Жевуський. Композиція цього фасаду має вертикальний характер. Його естетичним акцентом є балкон, який підтримують кам’яні образи лицарів у латах, а також візуально увінчуються будинок фігура «Слава» на аттику.Детальніше
 • м. Львів, пл. Ринок, 30
  1770-1772 pp.; реконструкція 1912 p.
  архіт. М. Улям
  Перебудований в XIX в. Цегляний, витягнутий углиб ділянки, чотириповерховий. Первинна планування втрачена при подальших перебудовах. Гладкий оштукатурений фасад урізноманітнюють плоскі пілястри, легкі витончені ліпні гірлянди.
 • м. Львів, пл. Ринок, 31
  XVI-XIX ст.
  архіт. Б. Віктор
  Будинок № 31 цілком є творінням XX в. Перший фасад, в архітектурі якого простежується намір втілити модифіковані барочні форми, побудований в 1923 році за проектом Броніслава Віктора. Орнаментальну різьбу фасаду виконав скульптор Зигмунт Курчинський. Потім фасади будинку отримали новий архітектурний декор.
 • м. Львів, пл. Ринок, 34
  1767 p.
  архіт. А. Косинський
  Перебудований в XVIII в. архітектором А. Косинським. Цегляний, витягнутий углиб ділянки, чотириповерховий, з асиметричною внутрішнім плануванням. Збереглися склепіння першого поверху.
 • м. Львів, пл. Ринок, 35
  1785 p.
  архіт. І. Віняж
 • м. Львів, пл. Ринок, 36
  1778- 1781 pp.
  архіт. П. -Д. Гібо
  Перебудований в XIX в. Перший поверх облицьований каменем, витягнутий, прямокутний у плані, чотириповерховий, в першому поверсі частина приміщень перекрита склепіннями. Найбільш цікава декоративна деталь гладко оштукатуреного фасаду — підтримують балкон консолі.
 • м. Львів, пл. Ринок, 37
  XVII ст.
  Перебудований в XIX в. Цегляний, витягнутий углиб ділянки, чотириповерховий. Фасад розчленований плоскими іонічними пілястрами, трикутні фронтони на третьому поверсі увінчують дві пари вікон. Відокремлений фризом четвертий поверх добудований пізніше. Його завершує прикрашений ліпними розетками і гірляндами аттик і розвинений карниз з модільонамі.
 • м. Львів, пл. Ринок, 38
  XVII-XIX ст., 1718 p.; перебудова 1885 p.,
  архіт. Я. та К. Шульц (реставрація)
  Перебудований в XIX в. Цегляний, витягнутий в плані, триповерховий. На першому поверсі частково збереглися склепіння. Фасад із трьома асиметрично розташованими вікнами характерний для середньовічних кам’яниць. Його сувору простоту підкреслюють іонічні пілястри, що обрамляють вікна верхнього поверху, а також вінчає будівлю ритмічний арковий фриз.
Кількість: 143