Універсальний львівський довідник

Музеї

 • м. Львів, вул. Крушельницької, 23
  У фондах музею, що налічують більше 17000 експонатів, зберігаються не лише речі, що належали самої Соломії Крушельницької, а й безліч цікавих матеріалів, пов’язаних з іменами інших видатних діячів культури, зокрема, Станіслава Людкевича, Модеста Менцинського, Одарки Бандрівської, Любки Колесси.
 • м. Львів, вул. Драгоманова, 42
  1905 р.
 • м. Львів, вул. Труша, 28
  Художньо-меморіальний музей видатного українського художника та громадського діяча початку ХХ ст. був відкритий в 1986 році. Він знаходиться в приміщенні двоповерхової вілли, побудованої в 1910 році за проектом відомого архітектора А. Лушпинського в стилі модерн, в якій художник жив разом з сім’єю з 1910 по 1941 роки.
 • м. Львів, вул. Устияновича, 10
  Музей розташований в колишньому будинку видатного українського художника, одного із засновників традицій львівської школи графіки ХХ ст. Музей був створений в 1984 році стараннями дружини художника Гені Левицької. У трьох просторих кімнатах поряд з меморіальними предметами та особистими речами художника представлено близько 110 творів графіки та 28 його живописних полотен.
 • м. Львів, вул. Листопадового чину, 11
  Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського відкрито в 1972 році з нагоди урочистого відзначення ЮНЕСКО 100-річчя від дня народження видатного українського художника у віллі, в якій художник жив і працював з 1913 по 1935 рік. Будинок — імпозантна двоповерхова споруда із червоної цегли, виконане в неороманському стилі, є пам’яткоюДетальніше
 • м. Львів, вул. Листопадового чину, 7
  Музей була відкритий в 2007 році на честь 130-річчя від дня народження видатного графіка, ілюстратора книжкових і періодичних видань, художниці, майстра декоративно-прикладного мистецтва, етнографа і дослідника народного мистецтва. Музей розташований в приміщенні, в якому художниця жила і працювала з 1938 року, коли разом з матір’ю і сестрою Ольгою переїхала з Перемишля до Львова.
 • м. Львів, пр. Свободи, 20
  1898-1904 pp.
  архіт. Л. Марконі, К. Яновський, скульп. П. Війтович, А. Попель
  Імпозантний будинок старого художньо-промислового музею був побудований в 1904 році за проектом архітекторів Леопарда Марконі і Юзефа Яновського. Будівництво здійснював Едвард Жіховіч. У будівлі використані форми і методи неоренесансному архітектури. Раніше фасад будівлі прикрашали фігури алегорій і рельєфи роботи скульпторівДетальніше
 • м. Львів, вул. Коперника, 40
  1729 р.
  Під час другої світової війни Церква Святого Духа була практично повністю зруйнована під час бомбардування німцями львівського поштамту. Збереглася лише вежа-дзвіниця — кам’яна, квадратна в плані, триярусна, з барочним завершенням. У 1957 році пам’ятник реставрується, тут відкривається Музей «Русалка Дністровая».
Кількість: 18