Часті помилки під час використання термоклею

Тема: Інструменти  |   Дата: 22.04.2025

Термопластичний, термоплавкий, або гарячий клей-розплав – все це назви одного адгезиву, котрий широко використовується у великій кількості галузей промисловості та у побуті. За нормальних умов він перебуває у твердому стані, проте під дією високої температури плавиться, стає в’язким та легко наноситься на оброблювану поверхню, а потім застигає, формуючи дуже міцний та надійний клейовий шов, стійкий до несприятливих навколишніх факторів. Його наносять за допомогою пістолету (у побутових умовах) або спеціального обладнання (у промисловості). Зазвичай, якщо дотримуватися інструкції та технології, проблем з використанням термоклею не виникає. Проте, як показує практика клієнтів «Люкс-Х», деякі складнощі все ж трапляються. У цій статті ми зібрали розповсюджені помилки під час застосування розплавів та дамо кілька корисних порад щодо роботи з ним.

Гарячий клей-розплав

Погана адгезія

Від неї залежить якість склеювання та міцність клейового шва під час використання готового виробу. Незадовільна адгезія може бути спричинена:

  • Невідповідністю клею оброблюваним матеріалам. Перш ніж розпочинати процес, треба бути впевненими, що розплав підходить саме для тих поверхонь, котрі ви збираєтеся з’єднувати. У протилежному випадку необхідно просто замінити адгезив.
  • Навколишніми умовами. Якість склеювання залежить також від температури та вологості навколишнього середовища. Наприклад, якщо температура буде занадто низькою або вологість – занадто високою, це може спричинити погану якість фіксації елементів.
  • Неправильною робочою температурою. На упаковці кожного розплаву виробники вказують, за яких значень клей плавиться – саме їх і треба дотримуватися.
  • Надто короткий або довгий відкритий час – все це також позначається на якості адгезії та кінцевого результату.
  • Забагато клею. Наносити продукт необхідно тонким шаром, рівномірно розподіляючи його по поверхні. Якщо клею забагато, застигати він буде довго.
  • Неправильний притиск. Для нормальної фіксації елементи потрібно гарно притиснути один до одного. Якщо сила буде замала, виріб може не склеїтися так, як треба.

На аплікаторі немає клею

Розповсюджені причини проблеми:

  • Форсунка чи шланг засмітилися. Якщо ви використовуєте не «чистий» термоклей (тобто той, що не залишає нагару), необхідно більш ретельно стежити за станом обладнання та частіше його прочищати.
  • Надто повільне плавлення. У цьому випадку треба перевірити налаштування температури – різні види адгезиву можуть плавитися за різної температури, оптимальні значення завжди вказуються на упаковці. Крім того, корінь проблеми може полягати у нагрівальних елементах – перевірте, чи не вийшли вони з ладу.
  • Недостатня потужність для плавлення клею. Якщо потужності не вистачає, доведеться лише міняти обладнання – інших варіантів немає.

Клей тягнеться нитками

Найчастіше така ситуація виникає при роботі з пакувальними матеріалами: клей не «відривається» від сопла і тягнеться ниткою від нього. Чому так може бути:

  • Зіпсований клей – неправильні умови зберігання, прострочений, неякісний тощо.
  • Брудне сопло або вихід обладнання з ладу – у цьому випадку допоможе прочистка та ретельний огляд щодо неполадок.
  • Неправильне розташування сопла по відношенню до основи – необхідно лише відрегулювати його.
  • Протяги поряд з робочим місцем – вони впливають на температуру та вологість, тобто змінюють умови навколишнього середовища. Подбайте, щоб вони відповідали рекомендаціям виробника.
  • Недостатня температура – клей може не повністю розплавитися, тому слідкуйте за температурою та встановлюйте правильні значення.

Відчутний запах нагару, диму

Це може бути спричинено різними факторами: на ванні відкрита кришка, температура надто висока, нагрівач вийшов з ладу тощо. Перед роботою ретельно оглядайте обладнання, регулярно чистіть його та встановлюйте температуру, рекомендовану виробником адгезиву.

Під час роботи термоклей змінив колір

Якщо дотримуватися технології та умов, такої проблеми не виникає, проте її можуть спричинити наступні фактори:

  • Забруднення адгезиву. Слідкуйте, щоб у резервуар не потрапляли сторонні речовини, тримайте його закритим під час роботи та завжди очищуйте обладнання.
  • Занадто висока температура. Вона може призвести до деструкції адгезиву та зміни його властивостей, тож не порушуйте рекомендації виробника.

Корисні поради щодо роботи з термоклеєм

  • Оброблювані поверхні повинні бути чистими – без пилу, жиру, інших забруднень, надмірної вологості тощо.
  • Клею не повинно бути занадто багато або мало. У першому випадку він буде застигати довго, у другому його просто не вистачить, і якість склеювання виявиться низькою.
  • Після кожної робочої зміни обов’язково очищуйте устаткування, регулярно перевіряйте його стан.

Завжди дотримуйтесь інструкції та консультуйтеся з фахівцями, якщо щось незрозуміло.

Новини по темі
Як вибрати бензопилу для домашніх потреб

Тема: Інструменти  |   Дата: 04.11.2024

Як вибрати бензопилу для домашніх потреб

Вибір бензопили для домашнього використання може бути непростим завданням, адже на ринку представлено безліч моделей і типів
Читати далі... »

Обираємо довбальний верстат, що важливо знати?

Тема: Інструменти  |   Дата: 15.10.2024

Обираємо довбальний верстат, що важливо знати?

Одним з важливих інструментів для металообробних підприємств, особливо в тих випадках, коли необхідно виконувати обробку канавок, шпонкових пазів або інші точні операції, є довбальні верстати.
Читати далі... »

Всі новини
Зареєструйте свою компанію на DLAB
Це допоможе підвищити рейтинг сайту в пошуковій видачі, на порядок збільшити відвідуваність свого сайту, залучити нових клієнтів у бізнес та надасть багато інших переваг перед конкурентами.