Дитяча «на виріст»: поради по оформленню кімнати
Тема: Інтер'єр будинку | Дата: 24.02.2025
Як швидко вони ростуть! Ще вчора ви стояли в черзі за підгузками, а сьогодні у них свої інтереси, смаки та зовсім інші потреби. Вчора вони були в захваті від казкових героїв, а зараз на стіні красується карта на стіну, улюблений корейський гурт та ще декілька невідомих обличь з TikTok. Отже, як облаштувати дитячу кімнату так, щоб вона залишалась такою ж актуальною, коли ваше чадо підросте? Маємо декілька слушних порад.
Обирайте універсальний стиль
Пам’ятайте, вподобання дітей змінюються зі швидкістю світла, а тому уникайте занадто яскравих тематичних оформлень. Нехай це будуть виключно нейтральні кольори та предмети меблів, які мають мінімалістичний дизайн. Їх (якщо необхідно) ви доповните наклейками, текстилем та іншими елементами, які відповідають віковій категорії вашої дитини.
Завжди зонуйте простір
Якщо у вас є можливість визначити дві або більше функціональних зон в кімнаті, нехай це буде ігрова, робоча, зона зберігання речей та відпочинку. Оскільки кожна вікова категорія має свої унікальні особливості, керуйтеся ними, зонуючи простір. Пам’ятайте, що сьогоднішній малюк завтра стане школярем, а потім підлітком в старшій школі. Облаштовуйте всі речі так, щоб дитина могла з легкістю (за необхідності) змінити простір. Поставте в зоні для сну комфортне ліжко з ортопедичним матрацом. А от ігрову зону варто облаштувати так, щоб згодом вона могла з легкістю трансформуватись у простір для хобі. Щодо робочої зони, тут варто поставити стіл, повісити полички, а також впевнитись, що простір має гарне освітлення. І, на сам кінець, в зоні для зберігання мають бути місткі органайзери, шафи, кошики для іграшок, які з часом ви зможете замінити системами зберігання для дорослих.
Купуйте регульовані меблі
Ваша ціль – меблі, які будуть слугувати досить довго. Саме тому ми рекомендуємо звернути увагу на вироби, які, так би мовити, будуть рости з вашим чадом. Зокрема, до ваших послуг так звані ліжка-трансформери або двоярусні моделі. За першої потреби, вони з легкістю перетворяться на робочу зону, диван, тощо. Обов’язково придбайте стіл з регульованою висотою та стільці, що можуть адаптуватись під зріст свого власника.
Максимально гнучкі рішення для декорування
Без значних витрат можна змінити інтер’єр дитячої кімнати за допомогою змінної настінної наклейки. Окрім того, варті уваги різні види текстилю, зокрема килимки, штори та подушки. Не забувайте про дошки для малюнків чи постери, які власник кімнати зможе сам змінювати, і завжди керуйтесь смаками дітей.
Коли ви займаєтесь оформленням дитячої кімнати «на виріст», пам’ятайте головне правило – не перенавантажувати приміщення меблями. Завжди потрібно залишати вдосталь місця, щоб за потреби (яка неодмінно виникне!) змінити кімнату відповідно до нових смаків та вподобань дитини. Саме принципами гнучкості та функціональності потрібно керуватись, підбираючи оптимальні рішення для дитячого простору «на виріст». Таким чином, ви зможете уникнути нових затрат у майбутньому, які неминуче спричинятимуть часті ремонти.