Чому варто вибрати контактні лінзи та як ними користуватись безпечно

Тема: Здоров'я  |   Дата: 30.05.2024

Потреба у корекції зору може виникнути у будь-якому віці. Тоді постає вибір між окулярами та контактними лінзами. Сучасні окуляри – це стильний аксесуар, проте у багатьох людей вони викликають комплекси та дискомфорт при використанні. Чудовою альтернативою є контактні лінзи. Їх єдиний недолік –  це вартість, проте можна підібрати варіанти, розраховані на тривале використання, потрібно лише купувати якісний спеціальний розчин. Середні ціни на рідину для лінз є невисокими, тому якщо  хочеться замінити ненависні окуляри на непомітні лінзи, можна зробити це без значних затрат.

Контактні лінзи як альтернатива окулярам

Все більше людей віддають перевагу контактним лінзам. Це рішення дає більше свободи та комфортну. Серед основних переваг контактного методу корекції:

  • непомітні під час використання, ніхто не дізнається, що є проблеми з зором;
  • комфортні та безпечні, підходять для використання під час занять спортом, фізичної роботи без ризику травмування;
  • забезпечують якісну та повну корекцію зору навіть у людей, в яких різниця перевищує 2D;
  • очі виглядають природно, зіниці візуально не збільшуються як у випадку з носінням окулярів;
  • є багато варіантів кольорових контактних лінз, з їх допомогою можна якісно підкреслити колір очей або кардинально змінити його.

Звичайно, використання контактних лінз вимагає більше уваги. Зокрема, важливо не забувати щодня доглядати за ними, знімати на ніч та одягати щоранку. Приємною новиною є те, що носіння контактних лінз можна чергувати з окулярами та щодня вибирати для себе зручний варіант залежно від роду занять, запланованих на день.

Правила безпеки при користуванні контактними лінзами

Використання контактних лінз буде комфортним та безпечним, якщо дотримуватись основних правил:

  1. Щодня змінювати розчин для лінз у контейнері. Слідкувати за тривалістю використання однієї пари та своєчасно змінювати її після закінчення терміну придатності.
  2. Одягати лінзи лише чистими та сухими руками.
  3. Кожного разу знімати їх перед сном, якщо інше не передбачено індивідуальним планом корекції, рекомендованим офтальмологом (наприклад, жорсткі лінзи одягаються саме на ніч, деякі моделі призначені для цілодобового використання).
  4. Не можна використовувати контактні лінзи під час сезонних алергій, коли спостерігається сильна слізливість. Також їх потрібно знімати жінкам під час пологів, чоловікам під час критичних фізичних навантажень, наприклад, спортивних тренувань та змагань з важкої атлетики.
  5. Кожних півроку необхідно проходити огляд в офтальмолога.

Контактні лінзи – це сучасний метод корекції зору, який є зручним та безпечним для більшості людей. Варто спробувати його кожному, хто хоче позбутись окулярів або іноді їх знімати, при цьому чітко бачити навколишній світ.

Важливо: не варто займатись підбором лінз самостійно без попередньої консультації лікаря. Вибір слід робити, спираючись на рекомендації спеціаліста, враховувати зорові потреби, тип призначених лінз, щоденні звички та спосіб життя.

Поділіться інформацією в соцмережах
Зареєструйте свою компанію на DLAB
Це допоможе підвищити рейтинг сайту в пошуковій видачі, на порядок збільшити відвідуваність свого сайту, залучити нових клієнтів у бізнес та надасть багато інших переваг перед конкурентами.