Універсальний львівський довідник

Львівський залізничний вокзал (Вокзал «Львів»)

Адреса:
м. Львів, пл. Двірцева, 1
Дата:
1904 р.
Автори:
архіт. В. Садловський

Опис

 
Один з найстаріших вокзалів на Україні.

Відкриття першого вокзалу в неоготичному стилі відбулося 4 листопада 1861 одночасно з відкриттям руху Галицької залізниці ім. Карла Людвіга на ділянці Перемишль — Львів.

У 1892 році залізниця стала власністю держави. У 1899 році був затверджений проект нового вокзалу авторства Владислава Садловського.

Будівництво було розпочато в 1902 році на місці старого вокзалу. Будівельні роботи виконувала фірма Івана Левинського, Альфреда Захаревича та Юзефа Сосновського. Головний вхід і дебаркадер виконані за проектом інженера Е. Зеленевський.

Скляний аркообразная звід накриває середину перонів, до яких прибувають потяги міжнародного та внутрішнього сполучення. Він продовжує архітектурний ансамбль будівлі вокзалу. У нішах парадного входу розміщені алегоричними фігурами роботи скульпторів А. Попеля та П. Войтовича: жінка символізує залізницю і торгівлю, чоловік на леві — промисловість міста.

Нещодавно Львівський вокзал був відреставрований.

На відстані 350 м від головного залізничного вокзалу знаходиться приміський вокзал, обидві будівлі складають єдиний комплекс.

Фото

556.jpg