Універсальний львівський довідник

Бібліотека ім. Стефаника

Адреса:
м. Львів, вул. Стефаника, 2
Дата:
1827-1850 pp.
Автори:
архіт. Ю. Бем, Ф. Бауман

Опис

 
Вважається, що на цьому місці раніше стояв костел і монастир кармеліток взутих. Костел був скасований в 1782 році і переданий військовому відомству, яке влаштувало у ньому пекарню.

У 1804 році будівля монастиря згоріло. Попелище викупив Ю. Оссолін, маючи намір на цьому місці збудувати приміщення для своєї бібліотеки а також багатих мистецьких колекцій.

Проект нового будинку був замовлений прославленому віденському архітекторові П’єтро Нобіле. Це повинно було бути грандіозна споруда, велич якого повинен був створювати дорійській ордер, тяжкий архітрав і карниз, а простоту і строгість -
відсутність будь-яких архітектурних декорацій.

Але здійснити задум не вдалося через брак коштів.

У 1827 році була зібрана комісія, до складу якої входив інженер Ю. Бем. Комісія змінила початковий план: нову будівлю за проектом ставало простіше, конструктивно включало в себе вцілілі фрагменти монастиря та його каплицю — раніше сховище монастирської бібліотеки.

В результаті було побудовано триповерховий будинок з двома флігелями по обидва боки. По центру фасаду, замість важкого горизонтального аттика П. Нобіле, розміщено легкий портик, увінчаний фронтоном.

За проектом Ю. Бема в 1844 році був добудований бічний вхід лівого крила, що виходить через парк до вулиці Коперника. Це висунутий вперед чотириколонний портик, який гармонійно пов’язаний з куполом старої каплиці.

Фото

148.jpg
148_2.jpg